رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
پارک کردستان یکی از پایگاه‌های اصلی توسعه پایدار و علمی منطقه است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کردستان، در حاشیه مراسم افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کردستان با حضور دکتر وحید احمدی، معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت عتف، دکتر پیری، مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف و هیات همراه و مقامات ارشد استانی، جلسه‌ای با حضور شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد. در آغاز سخنان خود، احمدی با تبریک روز عرفه و هفته دولت، مصادف بودن افتتاحیه پارک با این مناسبت‌ها را نیک برشمرد. وی در سخنان خود اعلام داشت که پارک کردستان به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی توسعه پایدار و علمی منطقه است که فارغ‌التحصیلان و جوانان نخبه دانشگاهی می‌توانند از طریق آن در جامعه خود اثرگذار باشند. احمدی افزود: ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی در استان کردستان و توانمندی و پتانسیل بالای جوانان صاحب ایده، علیرغم جوان بودن، می تواند پارک علم و فناوری استان کردستان را به کانون توسعه علمی و پایدار تبدیل کند.

احمدی با اشاره به ظرفیت‌های استان کردستان در حوزه مختلف سرمایه گذاری مبتنی بر دانش، بیان کرد: اگر سرمایه گذاری شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های دارای ظرفیت استان از جمله ژئوتوریسم، صنایع دستی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و معدن باشد، وزارت علوم و دولت از این سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد. وی افزود: پارک علم و فناوری استان کردستان، پارکی جوان است که در دولت تدبیر و امید شکل گرفته است و وزارت علوم با فراهم نمودن ساز و کار ارتباطات بین‌المللی، سعی دارد پارک را به دلیل همجواری با کشور عراق، به مرکزی برای صادرات محصولات و تولیدات دانش بنیان کشور به عراق تبدیل کند.

در ادامه احمدی نقش حامیان و خیرین علم و فناوری را در حمایت از ایجاد کسب و کارهای نوپا و پایدار با ارزش برشمرد و بر فرهنگ سازی در این حوزه تاکید کرد. وی تلاش برای تاسیس صندوق پژوهش و فناوری، به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای حمایتی شرکت‌های دانش بنیان را مهم دانست و اعلام داشت که دولت و وزارت علوم نهایت همکاری را با پارک علم و فناوری برای تاسیس این صندوق خواهند داشت. احمدی از دستاوردهای پارک علم و فناوری استان کردستان را واگذاری برخی از پروژه‌های ملی وزارت عتف به پارک استان کردستان دانست و تاکید کرد: وزارت عتف آماده هر گونه همکاری با پارک علم و فناوری استان کردستان از جمله راه اندازی مراکز رشد و مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت در تمامی شهرستان‌های استان کردستان است.    
 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
نام
ایمیل
تلفن همراه
 
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار بوعلی، نبش کوچه سوم
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.