رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
پارک کردستان یکی از پایگاه‌های اصلی توسعه پایدار و علمی منطقه است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کردستان، در حاشیه مراسم افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کردستان با حضور دکتر وحید احمدی، معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت عتف، دکتر پیری، مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف و هیات همراه و مقامات ارشد استانی، جلسه‌ای با حضور شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد. در آغاز سخنان خود، احمدی با تبریک روز عرفه و هفته دولت، مصادف بودن افتتاحیه پارک با این مناسبت‌ها را نیک برشمرد. وی در سخنان خود اعلام داشت که پارک کردستان به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی توسعه پایدار و علمی منطقه است که فارغ‌التحصیلان و جوانان نخبه دانشگاهی می‌توانند از طریق آن در جامعه خود اثرگذار باشند. احمدی افزود: ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی در استان کردستان و توانمندی و پتانسیل بالای جوانان صاحب ایده، علیرغم جوان بودن، می تواند پارک علم و فناوری استان کردستان را به کانون توسعه علمی و پایدار تبدیل کند.

احمدی با اشاره به ظرفیت‌های استان کردستان در حوزه مختلف سرمایه گذاری مبتنی بر دانش، بیان کرد: اگر سرمایه گذاری شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های دارای ظرفیت استان از جمله ژئوتوریسم، صنایع دستی، فناوری اطلاعات، کشاورزی و معدن باشد، وزارت علوم و دولت از این سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد. وی افزود: پارک علم و فناوری استان کردستان، پارکی جوان است که در دولت تدبیر و امید شکل گرفته است و وزارت علوم با فراهم نمودن ساز و کار ارتباطات بین‌المللی، سعی دارد پارک را به دلیل همجواری با کشور عراق، به مرکزی برای صادرات محصولات و تولیدات دانش بنیان کشور به عراق تبدیل کند.

در ادامه احمدی نقش حامیان و خیرین علم و فناوری را در حمایت از ایجاد کسب و کارهای نوپا و پایدار با ارزش برشمرد و بر فرهنگ سازی در این حوزه تاکید کرد. وی تلاش برای تاسیس صندوق پژوهش و فناوری، به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای حمایتی شرکت‌های دانش بنیان را مهم دانست و اعلام داشت که دولت و وزارت علوم نهایت همکاری را با پارک علم و فناوری برای تاسیس این صندوق خواهند داشت. احمدی از دستاوردهای پارک علم و فناوری استان کردستان را واگذاری برخی از پروژه‌های ملی وزارت عتف به پارک استان کردستان دانست و تاکید کرد: وزارت عتف آماده هر گونه همکاری با پارک علم و فناوری استان کردستان از جمله راه اندازی مراکز رشد و مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت در تمامی شهرستان‌های استان کردستان است.    
 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.