رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
اولین رویداد کسب و کار فناورانه "نوآوردگاه کردستان"

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کردستان، نخستین رویداد کسب و کار فناورانه استان کردستان با عنوان "نوآوردگاه کردستان" با حضور برخی از مقامات استانی و معرفی تیم‌های برتر در روز سوم شهریور ماه به کار خود پایان داد. در این رویداد چهار روزه که در پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد، شانزده تیم از جوانان نخبه کردستانی حضور داشتند که با مراحل مختلف چگونگی تبدیل ایده به کسب و کار نوآورانه آشنا شدند. در این رویداد، بیش از شصت نفر از جوانان نخبه و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با نحوه تیم سازی، مدل‌ای مختلف کسب و کار، طرح تجاری، و نحوه ارائه ایده به گونه­‌ای که برای سرمایه گذاران جذاب باشد، آشنا شدند.

در روز پایانی رویداد، دکتر سعیدی، رییس پارک علم و فناوری استان کردستان در سخنانی با اشاره به استعداد و توانایی جوانان کردستانی اظهار داشت: جوانان ما نه تنها چیزی کم از سایر جوامع پیشرفته کم ندارند، بلکه در برخی موارد نیز از آنها برتر هستند اما تنها ضعف ما در این مورد، نبود خودباوری و پشتکار است. وی در ادامه اعلام کرد: یکی از اهداف پارک‌های علم و فناوری به عنوان نهادهای اجتماعی و یکی از اصلی‌ترین حلقه‌های زنجیره توسعه پایدار اقتصاد دانش‌ بنیان، کشف استعدادهای ناب جوانان نخبه، سازماندهی آن‌ها و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های آنان است. سعیدی خاطر نشان کرد: تقویت سازمان‌های نوآوری از طریق مراکز رشد و تعمیق ارتباط بین دانشگاه‌ها، واحدهای تولیدی و مراکز تصمیم‌گیری دولتی، سازمان‌های تحقیقاتی در راستای توسعه فناوری و علوم کاربردی از اهداف مهم‌ تشکیل و فعالیت پارک‌های علم و فناوری است و امید است با افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کردستان در هفته آینده، بتوانیم مکانی جذاب و شایسته جوانان صاحب ایده و فکر فراهم آوریم.

سعیدی در ادامه برگزاری اولین رویداد کسب و کار فناورانه با عنوان "نوآوردگاه کردستان" را یکی از برنامه‌های موفق برای شناسایی ایده‌های خلاقانه، فناورانه و نوآورانه جوانان نامید و افزود: با برگزاری این رویدادها، راه جوانان برای آشنایی با فضای کسب و کار و تجاری سازی این ایده‌ها فراهم می‌شود که خود گام بلندی در راستای ایجاد اشتغال پایدار است. پایان بخش سخنان سعیدی خبر مسرت بخش پذیرش تمامی تیم‌های شرکت کننده در نوآوردگاه در مرکز رشد سنندج بود، که با تشویق حضار همراه شد.

یادآور می‌شود که در مراسم اختتامیه تیم‌های ریبین و ژینو به ترتیب به عنوان تیم‌های اول و دوم و دراگون و آبشان به طور مشترک به عنوان سوم و تیم کبکت به عنوان جوان‌ترین تیم اثرگذار اجتماعی، مورد تجلیل قرار گرفتند که از سوی پارک و حامیان مالی رویداد هدایایی به آن‌ها اعطا شد.

 
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان کردستان
 
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.