رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند
پیدایش شهرک‌ها و پارک‌های علم و فناوری از دهه 1960 ابتدا در آمریکا و پس از آن در دیگر کشورهای جهان صورت گرفت. در ایالات متحده نام‌های؛ پارک فناوری، پارک تحقیقاتی یا پارک تحقیقات فناوری به کار می‌رود، اما در بریتانیا و برخی از کشورهای اروپایی اصطلاح پارک علمی یا قطب فناوری رایج‌تر است. هم اکنون بیش از 1000 پارک فناوری در جهان فعال است.
در ایران اولین اقدامات ایجاد پارک علم و فناوری به سال 1365 در یزد برای احداث شهرک تحقیقاتی باز می گردد، که در آن بخشی به مساحت 25 هکتار به عنوان پارک صنعتی در نظر گرفته شد. اصفهان نیز در سال 1371 احداث شهرک علمی را در دستور کار قرار داد که صدور مجوز و احداث شهرک در سال 1375صورت گرفت. روند احداث پارک های علم و فناوری با اقدامات چشم‌گیر دولت ها و با شعار «هر استان یک پارک علم و فناوری» تا به حال به30 پارک،140 مرکز رشد و 3300 واحد فناور فعال منجر شده است.
پیرو مصوبات دور دوم سفرهای استانی ریاست محترم جمهور و هیئت وزیران به استان کردستان، ایجاد پارک علم و فناوری استان کردستان در دستور کار قرار گرفت و استاندار محترم استان کردستان طی هماهنگی‌های لازم با دیگر ارگان‌های استان، مقدمات لازم جهت راه‌اندازی پارک را فراهم نمود و در آغاز سال 1392 پارک علم و فناوری استان کردستان شروع به فعالیت کرد
نظرسنجی وب سایت
[مشاهده نتایج]
اگر شما هم ایده‌ای دارید هم اکنون به پارک بپیوندید
استان کردستان، سنندج
بهاران، میدان قانع، بلوار زکریای رازی
از بازدید شما متشکریم
در هرچه بهتر کردن اطلاع رسانی و سرویس دهی ما را یاری کنید:
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را توسط ایمیل info@stpok.ir به ما ارسال کنید.